KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ORAZ PRACĘ ZWIĄZANĄ ZE ŚWIĘTAMI

W grudniu po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową oraz  Pracę Związaną ze Świętami  zorganizowany  przez Radę Rodziców z pomocą nauczycieli, pracowników szkoły oraz Dyrekcji.

Do konkursu zgłoszonych zostało 14 szopek oraz 57 ozdób świątecznych.  Z nauczycieli patronat nad konkursem objęły p. Ewa Kantorczyk – nauczyciel plastyki oraz p. Joanna Iwanowska-Stępień – katechetka. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych i dwóch tematycznych.  W jury konkursowym znaleźli się:

Z Rady Pedagogicznej:

Ewa Kantorczyk

Joanna Iwanowska-Stępień

Z Rady Rodziców:

Agnieszka Grzanka

Joanna Gajzler

Z Samorządu uczniowskiego:

Zofia Galowicz

Zofia Frątczak

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie  nagród odbyło się 17 grudnia podczas apelu na szkolnym patio.

Nagrody dla klas 0-3 oraz 4-6 ufundowała firma MARWIS z Łasku, a dla klas 7-8 Rada Rodziców SP5.

Poza tym każdy uczestnik konkursu otrzymał od Rady Rodziców słodki upominek!

Prace nagrodzone w poszczególnych kategoriach i przedziałach wiekowych:

I kategoria - Szopka Bożonarodzeniowa

I miejsce - Anna Sukiennik, kl. 2c

Wyróżnienie - Krzysztof Lewandowski, kl. 1d

I miejsce - Nikola Czechowska, kl. 5c

Wyróżnienie - Przemysław Kozik, kl. 5a

Brak prac

II kategoria – Praca Związana ze Świętami

I miejsce - Wiktoria Kinasiewicz, kl. 1c

Wyróżnienie - Maja Jaksa, kl. 3b

I miejsce - Jacek Szubski, kl. 4d

Wyróżnienie - Zuzanna Zydorek, kl. 5d

I miejsce - Oliwia Langowska, kl. 7b

Wyróżnienie - Alan Bednarek, kl. 8b

Do 21 grudnia 2018r.  prace można obejrzeć w Kościele św. Faustyny na Przylesiu, a od 22 grudnia w Kolegiacie Łaskiej.

Po Nowym Roku prace wrócą do szkoły i zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej.

Rada Rodziców BARDZO  DZIĘKUJE  nauczycielkom, które objęły patronat nad konkursem i oczywiście uczniom za zaangażowanie i udział – wszystkie prace były przepiękne!

Joanna Gajzler