OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia 2018r. w SP nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku odbyła się uroczystość, na której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jesteśmy tacy sami – z sercem dla niepełnosprawności”. W konkursie wzięli także udział uczniowie PG nr 2 w Łasku. Celami nadrzędnymi uroczystości było zwiększenie świadomości społeczności szkolnej w temacie niepełnosprawności oraz kształtowanie postawy tolerancji. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Przeprowadzono go w obu budynkach szkoły. Uroczystość uświetniły występy dzieci, prezentacje i montaże słowno – muzyczne oraz wystawa prac konkursowych. Dodatkowo w obu budynkach szkoły zostały umieszczone tablice informacyjne, by przybliżyć temat niepełnosprawności także opiekunom uczniów. Dzieci z klasy Va i IIIa wyśmienicie zaprezentowały przygotowany program artystyczny.
Organizatorami uroczystości byli nauczyciele wspierający Szkoły Podstawowej : Pani Mariola Wyrwas – Witusik, Pani Ewa Bednarek oraz Pani Lidia Zawadzka – Zgrajka.

Wyniki konkursu były następujące:
I kategoria wiekowa: I miejsce - klasa Va; II miejsce - Martyna Rubach, Natasza Bem z klasy VIc; III miejsce - Zofia Perlik, Patryk Jóźwiak, Dominik Sajewski, Tymoteusz Bednarski
z klasy IVa. Wyróżnienie otrzymała Blanka Pałuszyńska i Maria Pałuszyńska z klasy IVd.
W II kategorii wiekowej : I miejsca zdobyła: klasa IIIb PG nr 2; Aleksandra Bryl, Zuzanna Psujek, Aleksandra Miksa, Zuzanna Kurbiel, Alicja Frątczak z klasy VIIIa; II miejsce – uczennica klasy IIIc PG; III miejsce - Weronika Borowska, Kinga Cieślewicz z klasy VIIa.
Zwycięzcom gratulujemy.  To było ważne wydarzenie dla całej szkolnej społeczności.

Nagrody dla laureatów ufundowali:  Nadleśnictwo Kolumna Lasy Państwowe, Zakłady Cukiernicze ,,Celpol” J. i A. Lewandowscy oraz Szkółka Roślin Ozdobnych z Mikołajewic. Dziękujemy za wsparcie.