Poznajemy książki historyczne dla dzieci !

10.05.2018 roku klasa IVC  gościła w Bibliotece Pedagogicznej w Łasku. Okazją były obchody Tygodnia Bibliotek.

Pani Joanna Grzanka- nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły

Podstawowej w Zelowie , przeprowadziła z dziećmi zajęcia czytelnicze.

Były to zajęcia z  elementami origami, promujące serię książek historycznych dla dzieci pt. „Zdarzyło się w Polsce”. Prowadząca czytała fragmenty opowiadań z w/w  serii książek   Kazimierza Szymeczko, Grażyny Bąkiewicz i Pawła Wakuły i w nawiązaniu do tych fragmentów tekstu dzieci wykonywały techniką origami różne przedmioty.

Do fragmentu książki „Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów”  wykonały koronę królewską.

Do fragmentu książki  „Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiellonów” -wykonały ramkę na zdjęcia.

Po wysłuchaniu fragmentu książki „Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej”  zrobiły kwiatka.

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam uczestniczenia w tak ciekawych zajęciach promujących książki.

Jolanta Harciarek