VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20 marca 2018r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika           w Łasku

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

przygotowany przez anglistki: Aleksandrę Wudarczyk, Krystynę Kozłowską i Agatę Subczyńską.

W przedsięwzięciu wzięło udział 30 uczniów z dziesięciu szkół: SP Bałucz, SP Buczek, SP Czestków, SP Kolumna, SP 1 Łask, SP 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, SP Wiewiórczyn i SP Zelów. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: przedstawiciele klas I –III oraz klas IV-VII. Uczestnicy wykonali piosenki solo, w duetach lub grupach wokalno-tanecznych do 4 osób.

Jury w składzie: pani Marzena Lamch – Łoniewska, pani Daria Wdowicka oraz pan Krzysztof Straburzyński oceniało wykonawców pod względem poprawności językowej oraz umiejętności wokalnych i scenicznych. Przyznanych zostało wiele wyróżnień, trzy miejsca w każdej kategorii oraz nagroda publiczności wyłoniona w tajnym głosowaniu wśród wszystkich wykonawców.

Na otwarcie każdej części zaprezentowali się laureaci poprzedniej edycji. Kolejno Jakub Jurek ze Szkoły Podstawowej w Kolumnie oraz Martyna Kubiak z SP5 w Łasku.

Po burzliwych obradach Jury podjęło następujące decyzje:

I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Martyna Kuś ze szkoły gospodarzy. Drugie miejsce: Natalia Słomczyńska ze SP nr 1 w Łasku. Trzecie miejsce wywalczyły przedstawicielki SP w Okupie: Bożena Szanda, Nadia Sowała i Magdalena Stępień.

I miejsce w kategorii klas IV-VII zajęła Wiktoria Jędryka z SP Buczek. II miejsce  ex aequo Alicja Nachyła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku, Zofia Galowicz, Zofia Derek, Jagoda Ulanowska i Maja Tyluś ze SP nr 5 oraz Nikola Grabarczyk – reprezentantka SP w Wiewiórczynie. III miejsce również ex aequo Maja Kopycka ze Szkoły Podstawowej w Czestkowie i Julia Bednarska oraz Alicja Chinalska ze SP w Okupie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, sponsorowane przez wydawnictwa: MacMillan i Nowa Era oraz BS w Poddębicach.

Przedsięwzięcie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem i wzbudza ogromne emocje.

Aleksandra Wudarczyk