Pasowanie z pociągiem Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 24.01.2018 r. uczniowie klas : IA, IB, IC zostali czytelnikami biblioteki szkolnej.

Dzieci jako wagoniki prowadzone przez ciuchcię – wróżki i królową Książkę zwiedzali bibliotekę: poznawali księgozbiór, sposób rozmieszczenia książek na półkach, zapoznawali się z działem „Bajeczek i wierszyków” przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych oraz obejrzeli inscenizację o książce  przygotowaną przez aktyw biblioteczny z kl.VIB.

Następnie pociąg,  przy wtórze i w rytm melodii piosenek o książce, udawał się na kolejne stacje, którymi były duże tablice rozmieszczone na terenie biblioteki.

Dzieci zatrzymywały się na stacjach zatytułowanych:

-      Oczekiwanie na czytelnika

-      Zniszczone piękno

-      Znajome bajki i baśnie

-      Nowości w bibliotece

-      Przyrzeczenie

-      Pasowanie na czytelnika

-      Wypożyczanie

Uczniowie na pamiątkę uroczystości otrzymali dyplomy czytelnika biblioteki szkolnej, zakładkę do książki oraz wypożyczyli  pierwszą książkę do czytania.

Jolanta Harciarek