Turniej czytelniczy

7 grudnia 2017r.  w bibliotece szkolnej odbył się turniej czytelniczy dla klas drugich pt. „Herbatka u Kubusia Puchatka”. Z klas IIA i IIB wyłonionych zostało po czterech uczniów, którzy tworzyli drużynę reprezentującą daną klasę na turnieju.

Warunkiem uczestnictwa była znajomość książki Alana Aleksandra Milne pt. „Kubuś Puchatek”.

Turniej odbył się przy udziale społeczności klas drugich i ich wychowawców. Każda klasa dopingowała swoją drużynę przygotowanymi hasłami:

„Czy to wczoraj , czy to dziś ,

wszystkim jest potrzebny miś”.

„Niech cała nasza chatka ,

czyta Kubusia Puchatka.”

„Gdy Kubuś wybiera miód,

bzyczy z gniewu pszczeli ród!  „

„Herbatka u Kubusia Puchatka ,

to wspaniała gratka.”

Drużyny miały za zadanie odpowiedzieć na piętnaście pytań, odgadnąć  po dwie zagadki, odpowiedzieć po  wysłuchaniu  czytanego przez prowadzącego fragmentu książki – o kim jest mowa w tekście?

Uczestnicy turnieju odgadywali też, do kogo należą pozostawione na stoliku przedmioty: ogon z kokardą, parasol, butelka z kartką, niebieski balonik.

Zawodników oceniało jury – pani pedagog Iwona Drożdż oraz pani psycholog Małgorzata Gabara.

W turnieju zwyciężyła drużyna z klasy IIB w składzie: Amelia Nowak, Wiktoria Nowak, Jakub Grzegorczyk, Kacper Grzanka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy .

Na zakończenie wszystkie dzieci z klas drugich wzięły udział w zabawie ruchowej opartej o tekst z „Kubusia Puchatka”.

Jolanta Harciarek