Andrzejki w bibliotece

29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2017roku biblioteka szkolna stała się miejscem tajemniczych wróżb - „gabinetem wróżb”. W tych dniach klasy były umówione w bibliotece na konkretną godzinę lekcyjną. W  imprezie  uczestniczyło  w sumie  14 klas (wszystkie klasy  I – III, kl. IVA, IVC, IV E, VIA, VIIA ). Na przerwach wróżyły sobie dzieci z pozostałych klas.

Aktyw biblioteczny z klasy VIIA  w kładzie: Małgorzata Jakubczak, Zuzanna Psujek, Zuzanna Kurbiel pełniły rolę wróżek. Wróżki prowadziły zabawę i wróżyły przy eksponowanych stanowiskach z wróżbami,  przygotowanymi dzień wcześniej w bibliotece.

Klasom młodszym wróżono przede wszystkim ze znaków zodiaku rozmieszczonych po całej bibliotece. Dzieci spod jednego znaku miały  wykonywać określone zadanie i dopiero wówczas odczytywany był ich horoskop na najbliższy czas.

Wróżono sobie z obierzyn jabłka, gałązek wiśni, z koła podróży, z miski z wodą, do której wrzucano monety, a na koniec dzieci były częstowane cukierkami z wróżbą pt. „Co dostanę od Mikołaja?”.

Dla klas starszych były kubki przyszłości, wróżenie z kart, szpilki prawdy, pływające łódeczki, drzewko szczęścia, magiczne księgi z cytatami, aforyzmami, przysłowiami, wróżby z zapałek. Można było dowiedzieć się, co kryje przyszłość, rzucając kości, wybierając numery z kart.

Spotkania upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Jolanta Harciarek