Promujemy w bibliotece szkolnej twórczość C.S. Lewisa

27 marca 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Łasku odbyła się III edycja Międzyszkolnego konkursu czytelniczego pt. „Spotkajmy się w krainie Narnii”, na podstawie cyklu książek C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”.                                                     Konkurs  miał   charakter  turnieju i  adresowany  był  do  uczniów klas  IV-VI  szkół   podstawowych.  Zaprezentowało się w nim   dziesięć trzyosobowych zespołów  z  dziesięciu  szkół  powiatu: pabianickiego, łaskiego i zelowskiego.

W tym roku uczniowie musieli wykazać się znajomością trzech części serii „Opowieści z Narnii”, a mianowicie: „Lew , czarownica i stara szafa”, „Książę Kaspian”  i „Podróż Wędrowca do Świtu”.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz popularyzacja twórczości C.S. Lewisa.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice  z klasy VB w  składzie:

Weronika Kuchciak, Oliwia Langowska oraz Nadia Holc. Zespół zajął III miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom.