Konkurs Piosenki Angielskiej

13 maja 2016r. odbył się  V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej przygotowany przez anglistki: Aleksandrę Wudarczyk i Krystynę Kozłowską. W przedsięwzięciu wzięło udział 37 uczniów z ośmiu szkół: SP Bałucz, SP Czestków, SP nr 4 Kolumna, SP 1 Łask, SP 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, i SP Wiewiórczyn.

Uczestnicy zaprezentowali piosenki znanych wykonawców takich jak: Nelly Furtado, Shakira czy Margaret i inni. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: przedstawiciele klas I –III oraz klas IV-VI. Uczestnicy wykonali piosenki solo, w duetach lub grupach wokalno-tanecznych do 4 osób.

Akompaniamentem były wersje instrumentalne utworów. Jury w składzie: pani Elżbieta Wojtacka Ślęzak – dyrektor Łaskiego Domu Kultury, pan Krzysztof Straburzyński – muzyk, pani Daria Wdowicka – lektor języka angielskiego oceniało wykonawców pod względem poprawności językowej oraz umiejętności wokalnych i scenicznych. Przyznanych zostało wiele wyróżnień i miejsca w kategorii klas I-III i w kategorii klas IV-VI oraz nagroda publiczności wyłoniona w tajnym głosowaniu wśród wszystkich wykonawców.

Po burzliwych obradach Jury podjęło następujące decyzje:

W kategorii kl. I-III

• I miejsce zdobył duet ze SP w Bałuczu w składzie Oliwia Kołodziejczyk i Łukasz Miksa

• II miejsce przedstawicielka gospodarzy Amelia Witaszczyk

• III miejsce dla Alicji Archman z SP nr 4 w Kolumnie

• Wyróżnienia zdobyli wykonawcy ze szkoły w Czestkowie- Wiktoria Filipczak, Izabela Jatczak, Hubert Marczak, Weronika Szczupak, ze szkoły w Okupie- Julia Bartos, Julia Lange, Jakub Garbaciński i Matylda Strzelczyk, z SP nr 1- Martyna Bulzacka, Anna Martynowska, Martyna Michalak i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łopatkach- Oliwia Tokarska i Zuzanna Świercz

• Nagroda publiczności przypadła Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku

W kategorii kl. IV- VI

•  I miejsce po raz pierwszy w historii konkursu zdobyły przedstawicielki SP nr 5- Maja Tyluś, Oliwia Witaszczyk, Martyna Kubiak i Jagoda Ulanowska

• II miejsce ex aequo SP w Bałuczu- Patrycja Binas, Anastazja Fryze, Wiktoria Kryczkowska, Klaudia Pluskwa i SP w Okupie- Julia Bednarska, Alicja Chinalska, Maja Łopusiewicz

• III miejsce również ex aequo SP nr 4 Kolumna- Agata Archman, NSP Łopatki- Amelia Bronis, Anna Koziróg, Kamila Świercz oraz SP Wiewiórczyn- Adrianna Ciszewska, Nikola Grabarczyk

• Wyróżnienia dla SP Czestków- Julita Bednarska i SP nr 1 Łask- Klaudia Grzegorek, Oliwia Klimaszewska, Martyna Kmiecik, Kamila RozwalakNagroda publiczności dla Szkoły Podstawowej w Okupie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody sponsorowane przez wydawnictwo: Oxford University Press i Nowa Era.