Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wiemy, że uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791 roku było najważniejszą próbą zreformowania polskiego państwa, która mogłaby zapobiec rozbiorom Polski, gdyby się powiodła. Aby upamiętnić wydarzenia sprzed 225 lat,  28 kwietnia 2016 roku klasy IV b i  IV a  zaprezentowały przedstawienie w konwencji telewizyjnego programu informacyjnego wzbogaconego prezentacją multimedialną. Celem spektaklu było wyjaśnienie roli, jaką odgrywa konstytucja w społeczeństwie obywatelskim i przypomnienie historycznego kontekstu wydarzeń z 1791 roku.  Opiekunkami tego szkolnego projektu były panie: Jolanta Kuliberda, Justyna Plisiecka i Anna Kaczmarkiewicz.

W realizacji  tego   interdyscyplinarnego  zadania  młodzi aktorzy spisali się znakomicie!