Zajęcia otwarte dla przedszkolaków

W ostatnim tygodniu przed feriami gościliśmy najstarsze grupy dzieci z Publicznych Przedszkoli nr 1, nr 3 i nr 6 w Łasku. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dla sześciolatków atrakcyjne zajęcia, aby podczas wycieczki po szkole gości się nie nudzili. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w  „lekcjach”. Goście tańczą w rytm afrykańskiej muzyki, która towarzyszyła im podczas wyprawy do wioski tubylców zorganizowanej przez wychowawczynię oddziału przedszkolnego istniejącego w naszej szkole, Panią Elżbietę Ceran-Muchę oraz nauczycielkę muzyki i plastyki, Panią Annę Kaczmarkiewicz.

W bibliotece maluchy brały udział w interaktywnych zajęciach teatralnych, podczas których przyszło im rozwiązać mnóstwo zadań ze znajomości baśni, wiedzy o zdrowym odżywianiu, za co otrzymały medale i upominki. Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 5C przygotowały: bibliotekarka – Pani Jolanta Harciarek, polonistka – Pani Anetta Szulc oraz nauczycielka wspierająca w klasie integracyjnej, Pani Magdalena Woźniak.

W pracowni informatycznej nauczycielki zajęć komputerowych i matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej – Panie Justyna Plisiecka i Emilia Stępień przygotowały dla gości ciekawe zadania matematyczne. Maluchy z pomocą uczniów klasy 6A świetnie sobie radziły, chętnie wykonując polecenia i nie mając świadomości, że podczas tej zabawy wiele się nauczyły.

W pracowni przyrodniczej nauczycielki matematyki oraz przyrody  – Panie Sylwia Groblewska i Magdalena Zwolińska (a także klasa 6B) przygotowały szkolne laboratorium, gdzie sześciolatki prowadziły doświadczenia i obserwacje z zakresu chemii, fizyki, mogły też konstruować trójwymiarowe figury geometryczne oraz wykazać się umiejętnością liczenia.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej  - Panie Dorota Miksa i Lidia Stempień zaprosiły gości do wspólnego układania klocków, a uczestnictwo w tej zabawie wymagało ogromnych zdolności manualnych i uczyło trudnej sztuki liczenia.

Podczas lekcji języka angielskiego przygotowanej przez nauczycielki tego przedmiotu – Panie Annę Głuszak, Krystynę Kozłowską i Aleksandrę Wudarczyk przedszkolaki uczyły się języka obcego, korzystając z tablicy interaktywnej, tańczyły i zaśpiewały po angielsku! A instruktorami byli nasi uczniowie z klasy 1C.

Nasi  mali goście spacerowali po szkole, obejrzeli stołówkę, salę gimnastyczną, a największe wrażenie zrobiła na nich pływalnia, gdzie akurat trwała lekcja.

Dziękujemy Dyrekcji i Radom Pedagogicznym łaskich przedszkoli za odwiedziny i udaną współpracę, a rodzicom sześciolatków życzymy spokojnego i bezpiecznego startu w szkolne życie ich dzieci.