Zwiedzamy Polskę - Bolimów i Nieborów- klasa IId i IIIb

Dnia 2 października 2015r. uczniowie klasy II d i III b z wychowawczyniami p. Renatą Maciaszczyk i p. Dorotą Miksą wybrali się na wycieczkę do Bolimowa i Nieborowa. Dzieci w grupach robiły chleb i masło, a później kosztowały. Dziewczynki przebrane w stroje ludowe tańczyły i śpiewały ludowe piosenki i przyśpiewki. Było bardzo wesoło. Dało się odczuć dawne klimaty. Później odwiedziliśmy kowala, który opowiadał o swoim zawodzie. Na zakończenie przedstawiciele klas wykonali podkowy, które zabraliśmy do szkoły. Na zakończenie wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z garncarstwa, gdzie pod okiem garncarza robiły: puchary, miseczki i wazoniki z gliny. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu. Było tyle wrażeń, że zapamiętamy tę wycieczkę na długo.