Tatiana Małecka - uczennica z pasją...

Tatiana Małecka, uczennica klasy V a, od lat rozwija swoje zdolności  i pasje muzyczne. Wymaga to od niej wiele wytrwałości, poświęcenia i czasu, kilka razy w tygodniu uczestniczy w zajęciach w szkole muzycznej. Obecnie bierze również udział w projekcie „Kolory Polski – Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej ” organizowanym przez Filharmonię Łódzką im. Rubinsteina oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Projekt zakłada m.in. powstanie Dziecięcej Orkiestry Regionu Łódzkiego dla dzieci ze szkół muzycznych I stopnia – sekcja smyczkowa – Tatiana gra na skrzypcach.

Trzymamy za Tatianę kciuki i podziwiamy jej talent i pracowitość. Jej gry  można posłuchać podczas Koncert Inauguracyjny Dziecięcej Orkiestry, który odbędzie się w Paradyżu w dniu 27.06.2015r /sobota/ o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki klasycznej w nowej odsłonie. Śledząc plan projektu, można spodziewać się odwiedzin orkiestry również w naszej okolicy.

„Kolory Polski” to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boja się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

Na koncerty festiwalowe można dotrzeć z autokarowymi wycieczkami, organizowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.