IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

15 maja 2015r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernik w Łasku

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

przygotowany przez anglistki: Aleksandrę Wudarczyk, Krystynę Kozłowską i Annę Głuszak.

W przedsięwzięciu wzięło udział 40 uczniów z ośmiu szkół: SP Bałucz, SP Czestków, SP Kolumna, SP 1 Łask, SP 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, i SP Wiewiórczyn. Uczestnicy zaprezentowali piosenki znanych wykonawców takich jak: Rihanna, Eric Clapton, Celine Dion czy David Guetta. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: przedstawiciele klas I –III oraz klas IV-VI. Uczestnicy wykonali piosenki solo, w duetach lub grupach wokalno-tanecznych do 4 osób. Akompaniamentem były wersje instrumentalne utworów.

Jury w składzie: pani Elżbieta Wojtacka Ślęzak – dyrektor Łaskiego Domu Kultury, pan Krzysztof Straburzyński – muzyk, Pani Daria Wdowicka - anglistka oraz pan Marcin Wilk - przedstawiciel handlowy wydawnictwa Oxford University Press oceniało wykonawców pod względem poprawności językowej oraz umiejętności wokalnych                  i scenicznych. Przyznanych zostało wiele wyróżnień, trzy miejsca w kategorii klas I-III, dwa pierwsze miejsca i dwa drugie w kategorii klas IV-VI oraz nagroda publiczności wyłoniona w tajnym głosowaniu wśród wszystkich wykonawców.

Po burzliwych obradach Jury podjęło następujące decyzje:

I miejsce w kategorii klas I-III zajęły: Dominika Groblewska, Weronika Borowska, Alicja Nachyła oraz Sylwia Sowińska ze szkoły gospodarzy. Do tej grupy powędrowała również nagroda publiczności. Drugie miejsce: Julia Bednarska i Alicja Chynalska ze SP w Okupie. Trzecie miejsce wyśpiewały: Oliwia Kołodziejczyk, Martyna Maciejewska, Roksana Taborowska i Nikola Sowała ze Szkoły Podstawowej w Bałuczu. W tej kategorii przyznano również trzy wyróżnienia specjalne: dla SP nr 4 w Kolumnie,  SP nr 1 w Łasku oraz SP w Wiewiórczynie.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęły ex aequo reprezentantki SP nr 1 w Łasku: Adrianna Miksa oraz SP nr 4 w Kolumnie: Jagoda Juźwin i Amelia Oleszczak.  II miejsce wywalczyły również ex aequo: Dominika Kalinowska, Natalia Piątkowska, Zuzanna Markiewicz oraz Aleksandra Grzanka z SP w Bałuczu oraz Maja Tyluś, Oliwia Witaszczyk, Pola Wawrzyniak i Martyna Jasińska z SP nr 5 w Łasku.  Choć nie było trzeciego miejsca, Jury przyznało wyróżnienie specjalne Wioletcie Tasarz  z Wiewiórczyna.  W tej kategorii nagrodę publiczności zdobyły reprezentantki SP w Bałuczu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci oraz zdobywcy wyróżnień specjalnych również nagrody książkowe, sponsorowane przez wydawnictwo: Oxford University Press.

Przedsięwzięcie wzbudziło ogromne emocje i weszło na stałe do harmonogramu imprez międzyszkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.