Pierwszaki ratują swoją planetę!

Nasza szkoła od wielu lat zajmuje się edukacją ekologiczną. Młodzi uczniowie już od początku edukacji są zaangażowani w działania proekologiczne poprzez udział w projektach ekologicznych. Dnia 30 kwietnia w patio szkoły odbyła się uroczystość w ramach podsumowania realizacji projektu:  " Ratujmy naszą planetę". Jego celem jest propagowanie wśród dzieci tematyki dotyczącej ekologii i ochrony środowiska naturalnego Ziemi oraz związku człowieka ze środowiskiem, w którym żyje. Zadania projektu realizowane są podczas obowiązkowych zajęć lekcyjnych oraz  zajęć pozalekcyjnych. Klasy I b,Ic , Id, Ie, wspaniale prezentowały stroje wykonane z surowców wtórnych. Chłopcy z klasy Ie wystąpili w przedstawieniu pt: " Teatrzyk zielona łączka- Techno- Elek". Pierwszaki brawurowo zaśpiewali piosenki związane z planetą- Ziemią. Wcześniej uczniowie wykonali również kreatywne plakaty ekologiczne  wykorzystując różne techniki plastyczne. We  wszystkie  przedsięwzięcia aktywnie włączyli się rodzice. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas różnorodne  działania uwrażliwią i uświadomią  uczniów  o globalnym zagrożeniu Ziemi oraz wdrożą do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony środowiska w myśl zasady: " Środowisko potrzebuje nas, nam potrzebne jest środowisko."