Wyniki powiatowego Konkursu Ortograficznego Dyktando Szkół Podstawowych

8 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej  nr 5 im. M. Kopernika w Łasku odbyła się pierwsza edycja powiatowego Konkursu Ortograficznego Dyktando Szkół Podstawowych. W rywalizacji uczestniczyło dziewięćdziesięcioro siedmioro dzieci z powiatu łaskiego w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Pisali oni trudne dyktando, którego tekst przygotowała dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Pani Ilona Lewandowska. Oto zwycięzcy, którzy posiedli sztukę poprawnego pisania w stopniu najwyższym oraz ich nauczyciele, dzięki pracy i wiedzy których dzieci mogły osiągnąć sukces!

Laureaci Konkursu Ortograficznego Dyktando Szkół Podstawowych 2015

W kategorii klas drugich

1. Julia Lament (Marzenin – uczennica przygotowana przez Panią Renatę Lewińską)

2. Mikołaj Lisowski (Kwiatkowice – uczeń przygotowany przez Panią Bogumiłę Wilczyńską)

3. Klaudia Omiecińska (Kwiatkowice - uczennica  przygotowana przez Panią Bogumiłę Wilczyńską)

W kategorii klas trzecich

1. Katarzyna Bednarkiewicz  (Marzenin – uczennica  przygotowana przez Panią Bogusławę Bajer)

2. Jakub Jurek (Kolumna - uczeń przygotowany przez Panią Annę Niewiadomską )

3. Arkadiusz Fryd (Czestków - uczeń przygotowany przez Panią  Elżbietę Nowacką)

3. Julia Pawlak (SP 1 Łask – uczennica  przygotowana przez Panią Grażynę Żak)

W kategorii klas czwartych

1. Paulina Olszacka (SP 1 Łask – uczennica przygotowana przez Panią Joannę Krawniak-Mielczarek)

2. Hubert Smolarek (Wiewiórczyn – uczeń przygotowany przez Panią Jolantę Górną))

3. Kinga Jagiełło (Bałucz uczennica przygotowana przez Panią Renatę Komuńską)

W kategorii klas piątych

1. Alicja Markiewicz (Wiewiórczyn – uczennica przygotowana przez Panią Jolantę Górną)

2. Julia Hacała (Zalesie - uczennica przygotowana przez Panią Ilonę Marciniak )

3. Lubomira Gułycz (SP 1Łask – uczennica przygotowana przez Panią Dorotę Kłos)

W kategorii klas szóstych

1. Julia Przybylska (SP 1 Łask – uczennica przygotowana przez Panią Lesławę Szczerkowską)

2. Magdalena Jędryka (Marzenin – uczennica przygotowana przez Panią Sławomirę Szadkowską)

3. Jakub Ciężki (SP 5 Łask uczeń przygotowany przez Panią Jolantę Kuliberdę)

Organizatorzy gratulują sukcesu wszystkim laureatom oraz ich opiekunom.