Pisanki, kraszanki, jajka malowane w II a

Rodzice uczniów klasy II a po raz kolejny włączyli się w organizację przedświątecznych warsztatów, które stały się niemalże tradycją w tej klasie. Uczniowie recytując wiersze i śpiewając piosenki wprowadzili wszystkich gości w świąteczny nastrój. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny  utrwalić  wiedzę o naszych  polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Na stole pojawił się żur i biała kiełbasa. Wszyscy uczestnicy wspólnie przygotowali farsz i napełnili nim połówki  jajek. Program warsztatów obejmował również artystyczne zdobienie i malowanie jajek. Babcia jednego z uczniów pokazała obecnym nowe zastosowanie miksera.  W ciągu paru chwil skręciła bibułę w sznurek, którym oklejać można wydmuszki. Na zakończenie każdy uczestnik mógł ozdobić, upieczone przez jedną z mam, ciasteczka według własnego pomysłu. Do dyspozycji były kolorowe posypki, cukier, perełki oraz lukier. W przerwie pomiędzy wykonywanymi pracami rodzice wymieniali się spostrzeżeniami i wrażeniami z warsztatów oraz rozmawiali o swoich pociechach. Tegoroczne spotkanie było dla wszystkich okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współpracy i współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci. Możliwość wspólnej pracy sprawiła dużo radości i dzieciom i rodzicom.