Wypieki w klasie IIa

Uczniowie klasy IIa  podczas  zintegrowanych zajęć  z edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego mieli okazję wykazać się umiejętnością zastosowania zdobytej  wiedzy w praktyce. Dzieci pracowały w grupach, wzajemnie się mobilizując i  jednocząc swoje wysiłki. Pierwszym zadaniem do wykonania było przetłumaczenie z języka angielskiego na język polski niezbędnych składników potrzebnych do wypieku chleba, ciasteczek i ciasta. Następnie uczniowie dysponując banknotami i monetami wybrali się do sklepu. Podczas zakupów  wykazali się umiejętnością dodawania i odejmowania. Przepisy przydzielone każdej grupie były uważnie przeczytane i przeanalizowane przez małych „piekarzy”.  Dalszym etapem pracy było wspólne planowanie i przygotowanie ciast do wypieku, gdzie należało wykazać się dokładnością w odmierzaniu płynów i ważeniu produktów.  Czas oczekiwania na wypieki uczniowie spędzili w restauracji „Stokrotka”, gdzie zamawiali dania posługując się sprawnie językiem angielskim.  Dodatkowym utrudnieniem było ustaleniach takiego menu, aby wartość zamówienia nie przekraczała 35 zł. Na zakończenie zajęć przyszedł czas na sprawdzenie efektów pracy. Podczas poczęstunku uczniowie nawzajem zachwalali swoje  wypieki. Chętni zabrali do domu przepisy, aby z rodzicami powtórzyć ten pyszny kuchenny sprawdzian wiedzy i umiejętności.