WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW - BAŚNIOWEGO I MITOLOGICZNEGO

Kto czyta książki, żyje podwójnie” – szkolne konkursy polonistyczne

10 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały dwa konkursy polonistyczne zorganizowane przez panią Katarzynę Białkowską. Ich celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowania baśniami i mitami oraz rozwijanie umiejętności odbioru utworów literackich.

Pierwszy z nich skierowany był do czwartoklasistów. Konkurs  „W Krainie Baśni” sprawdzał znajomość cech gatunkowych baśni oraz treści  utworów H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta i K.W. Wójcickiego.

Najlepszymi znawcami baśniowej tematyki okazali się :

Mateusz Ksyta (klasa IV c) – I miejsce

Aleksandra Bryl (klasa IV a) – II miejsce

Patrycja Cepowska (klasa IV c)  – III miejsce

Alicja Frątczak (klasa IV a) – wyróżnienie

Błażej Robak (klasa IV c) – wyróżnienie

Natomiast Szkolny Konkurs Mitologiczny adresowany był do uczniów klas piątych i sprawdzał ich wiedzę z zakresu mitów greckich oraz znajomość frazeologizmów z nich pochodzących.

Najlepszymi w tej tematyce byli:

Adam Sukiennik (klasa V b) – I miejsce

Paweł Wudarczyk (klasa V b) – II miejsce

Kacper Kinasiewicz (klasa V b) – III miejsce

Alicja Woźniak (klasa V a) – wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, wykazali się dużą wiedzą w konkursowej dziedzinie i zachęcamy do dalszego czytania, bo: kto czyta książki, żyje podwójnie”.