Wycieczka klasy I e i I b w Nieborowie i Bolimowie.

Klasa I e w ramach projektu " Szkoły kreatywnych umysłów" wybrała się na wycieczkę do Nieborowa i Nieborowa. W czasie wycieczki dzieci poznały rodzaje zbóż i sposób ich wykorzystania .W  izbie regionalnej  w Nieborowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych- wypiek  chleba .Samodzielnie upiekli chleb, który zabrali do szkoły. Poznali wartość pracy. Zapoznali się z narzędziami pracy rolnika używanymi  dawniej, a także ze sprzętami i strojami ludowymi. Poznali pracę  ludzi zanikających zawodów takich jak: kowal, garncarz. Mieli możliwość spróbować toczenia glinianych naczyń na specjalnym kole oraz obserwowania jak kowal obrabia metal.   Dzieci  cieszyły się z glinianych naczynek, które ozdabiały w szkole oraz chleba , który same upiekły.