Czary mary w II c

Uczniowie klasy II c uczestniczą  drugi rok w projekcie „ Szkoły kreatywnych umysłów”. W czasie zajęć SKU eksperymentują, wykonują doświadczenia, prowadzą obserwacje. Wieczór Andrzejkowej, głęboko osadzony w polskiej tradycji ludowej jest idealną okazją do podejmowania tego typu działań, gdyż właśnie wtedy świat realny łączy się ze światem magii. W takim klimacie przebiegało spotkanie uczniów klasy II c i ich rodziców. Uczestnicy spotkania zorganizowali się w grupy, co umożliwiło im współdziałanie. Spotkanie rozpoczął uczeń Adam Knul, który zaprezentował ciekawe doświadczenia chemiczne i przybliżył dzieciom zagadnienia optyki podczas spoglądania na  otoczenie przez  magiczne okulary. Następnie uczniowie tworzyli zbiory wyrazów zaczynających się na podaną literę, używali lusterek do odczytania  tekstu zadania matematycznego zapisanego pismem lustrzanym, wycinali kwiaty z papieru. Pierwszym krokiem, aby przekonać się czy spełnią się ich marzenia była wróżba „ magiczne nenufary”. Był to jednocześnie eksperyment uwzględniający właściwości papieru.  Potem uczniowie  wykorzystali pomoce dydaktyczne z projektu SKU. Wykonali elektromagnes, doświadczenie „ nurek polarny”, oddzielali różne substancje np. wodę, piasek, opiłki żelaza, uzyskali energię geotermalną. Nie zabrakło oczywiści wróżenia z wosku. Uczniowie snuli domysły, co może oznaczać dana wróżba. Czas spędzony w gronie koleżanek i kolegów szybko minął. To był miły i wyjątkowy wieczór.