Klasy IIb i IIc z wycieczką w stolicy

Dnia 4 listopada 2014 r. uczniowie klasy II b i II c wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Ich celem było poznanie zabytków oraz obiektów współczesnej kultury, techniki i nauki w Warszawie. Uczniowie podziwiali zabytkowe Stare Miasto. W Zamku Królewskim obejrzeli projekcję filmu ukazującego historię powstania zamku, zniszczenia zamku w czasie II wojny światowej i jego odbudowę. Wielkie wrażenie zrobił na dzieciach nowoczesny obiekt sportowy, jakim jest Stadion Narodowy. Mieli okazję przejść tzw. trasą piłkarza. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki,  zaspokoić własną ciekawość badawczą oraz kreatywność poprzez samodzielne eksperymentowanie. Bardzo podobało im się przedstawienie prezentowane w Teatrze Robotycznym. W Planetarium byli uczestnikami międzyplanetarnej wycieczki, czyli prowadzonego na żywo pokazu pt. „ Trzeci wymiar życia 3D”. Obejrzeli też wyświetlony na sferycznym ekranie film pt. „Astronauta 3 D”. Wycieczka była bardzo udana. Wrażenia z wycieczki były długo tematem rozmów drugoklasistów, a zwiedzane obiekty zostały przedstawione przez uczniów w formie plastycznej.