"Wczoraj jeszcze przedszkolaki,

dzisiaj już pierwszaki..."

W dniu 30.X.2014 r.  murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W przeszło dwudziestoletniej historii szkoły nie zdarzyło się, by do pasowania przystąpiło tak liczne grono pierwszaków, aż 116 uczniów z pięciu klas: I a – wychowawcy: U. Przybylska, A. Głuszak, I b – wychowawca: J. Majcherczyk, I c – wychowawca: A. Pierzchalska, I d – wychowawca: R. Maciaszczyk, I e – wychowawca: B. Urlich. Pierwszoklasiści zaprezentowali nabyte umiejętności śpiewająco, po czym złożyli uroczyste ślubowanie, składając obietnicę, że będą dbać o dobre imię i wizerunek szkoły oraz wzorowo wypełniać obowiązki ucznia. Następnie pani dyrektor K. Prawicka i wicedyrektor A. Szulc dokonały aktu pasowania na ucznia. Uroczystość zakończyło wzruszające zawiązanie społeczności szkolnej. Każdy pierwszak na dobry początek edukacji otrzymał upominek w postaci książki oraz pamiątkowy dyplom.