Piątka najlepsza w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

W ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” w poniedziałek – 13 października 2014 r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 odbyła się IX edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowanego  przez Komendę Powiatową Policji w Łasku.  Do eliminacji powiatowych przystąpiło dziewięć szkół. Dwuosobowe drużyny z szkół powiatu łaskiego rozpoczęły rywalizację od pisemnego testu z wiedzy na temat bezpieczeństwa, następnie zawodnicy pod okiem czujnych policjantów pokonywali tor przeszkód wykazując się niezwykłą sprawnością fizyczną. Podsumowanie wyników wyłoniło zwycięzców – I miejsce w klasyfikacji i tym samym awans do konkursu na szczeblu wojewódzkim zdobyli uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika – Roksana Rygielska i Stanisław Rusiecki.

21 listopada 2014 r. w Łodzi Roksana i Staś z „Piątki” będą reprezentowali powiat, walcząc o zwycięstwo.