Klasy I a i I c w Rogowie

Uczniowie klasy I a i I c wybrali się  4 czerwca na jednodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Rogowie. Nasze spotkanie z przyrodą rozpoczęło się od podziwiania zgromadzonych w Muzeum Lasu i Drewna okazów ssaków, ptaków i owadów oraz szyszek i drewna. W muzeum pani przewodnik udzieliła nam wielu interesujących informacji związanych z życiem zwierząt i roślin występujących w naszych lasach. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji  edukacyjnej  w terenie pt. „ Odkrywamy sekrety natury”.  Wypełnialiśmy karty pracy na podstawie zdobytych wiadomości i własnych obserwacji przyrodniczych. Doskonaliliśmy umiejętność obserwowania przyrody. Spacerując po Arboretum- jednym z największych tego typu ogrodów w Polsce, mieliśmy możliwość poznania ciekawych gatunków drzew, krzewów i innych roślin. Na terenie Alpinarium obejrzeliśmy rośliny pochodzące z gór całego świata, skalniaki, strumyki, oczka wodne, staw z wyspą . Podziwialiśmy  liczne rośliny wodne i ryby. Na koniec zwiedziliśmy wąskotorową stację i Izbę Muzealną w Rogowie.