Klasa I c buduje klasowe mini zoo

Dnia 3.06. 2014 r. uczniów  klasy I c odwiedziła pani Grażyna Kozioł - menadżer merytoryczny projektu „Szkoły Kreatywnych Umysłów”. Pani Grażyna była obecna na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Temat zajęć brzmiał „ Zabawy dzieci – budowanie z  klocków klasowego mini zoo”. Głównym celem zajęć było rozwijanie kreatywności poprzez zabawę. Pracowaliśmy aktywnie w zespołach. Stworzyliśmy pomieszczenia i wybiegi dla zwierząt wykorzystując klocki z projektu SKU. Zwierzęta wykonaliśmy  z plasteliny. Wykorzystaliśmy układankę „Przyrodnicze odkrycia”. Podczas sortowania fotografii z układanki zetknęliśmy się z różnymi zagadnieniami przyrodniczymi np. rośliny i zwierzęta, pogoda i woda, energia i materia, Kosmos i Ziemia, proste maszyny i narzędzia. Filtrowaliśmy wodę dla zwierząt. Tego dnia poznaliśmy miarę pojemności –litr. W czasie lekcji pani Grażyna rozmawiała z uczniami o ich pomysłach na wykonanie klasowego mini zoo. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a my jeszcze kilka dni podziwialiśmy nasz projekt.