Sportowy Piknik Rodzinny

15 czerwca na Przylesiu odbył się Sportowy Piknik Rodzinny zorganizowany dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Łasku z okazji Dnia Dziecka. Dzięki uprzejmości dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku, Pani Elżbiety Krawczyk oraz Burmistrza Łasku, Pana Gabriela Szkudlarka  impreza została zorganizowana na terenie szkoły, pływalni oraz „Orlika”. Dzieci bawiły się pod opieką nauczycieli i rodziców.

Nauczycielki wychowania fizycznego wraz z rodzicami mającymi stosowne uprawnienia  przeprowadziły indywidualne zawody pływackie, mecze piłki nożnej i siatkowej dzieci i dorosłych, zawody sprawnościowe  oraz przygotowały sportowy tor przeszkód dla najmłodszych. Duża grupa uczestników pikniku udała się do lasu, współzawodnicząc drużynowo w wędrówce, podczas której zawodnicy musieli rozwiązywać skomplikowane zadania z różnych dziedzin wiedzy.  W realizacji tej konkurencji  bardzo pomogli harcerze z drużyny Piotra Stasiaka.

Atrakcją pikniku był pokaz karate, podczas którego swoje umiejętności prezentowali uczniowie Pana Stanisława Kołodziejskiego – Senseia OYAMA KARATE.

Maluchy szalały w wesołym miasteczku oraz przygotowanej przez nauczycieli wiosce indiańskiej, gdzie charakteryzatorki - szóstoklasistki  malowały na buziach barwy wojenne. Każdy początkujący Indianin otrzymywał pióropusz i amulet.

W patio szkoły odbyła się profesjonalna lekcja jogi pod kierunkiem Pani Alicji Jóźwiak – dyplomowanej nauczycielki Hatha Jogi według przekazu B.K.S Iyengara (stopień – Intoductory II ), członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna dziękują rodzicom i wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku osobom oraz instytucjom za wsparcie, życzliwość oraz udzieloną pomoc.