VI Łaski Konkurs Polonistyczny

14 kwietnia 2010 r. w naszej szkole odbył się VI  Łaski  Konkurs Polonistyczny. To coroczne przedsięwzięcie edukacyjne przyczynia się do integracji środowiska wiejskiego i miejskiego, pozwala uczniom na prezentację własnych umiejętności i tworzy równe szanse rozwoju dziecięcych talentów. W tym roku udział wzięło 40 uczniów z jedenastu szkół. Konkurs ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, toteż brali w nim udział nawet uczniowie ze szkół znajdujących się poza powiatem łaskim.

Pomysłodawczynie i organizatorki: Katarzyna Białkowska, Jolanta Kuliberda i Anetta Szulc zajęły się organizacyjną stroną konkursu. W skład komisji sprawdzającej prace weszły: Katarzyna Białkowska, Eugenia Kaczmarek, Marta Konieczna, Jolanta Kuliberda, Agnieszka Rozwadowska i Anetta Szulc.

20 maja o godz.09.00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród najlepszym „młodym polonistom", o co poproszono  z-cę Burmistrza  Miasta i Gminy Łask - panią Janinę Kosman oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku- Wojciecha Nowakowskiego.

Najlepszą uczestniczką konkursu okazała się Anna Cieślak ze Szkoły Podstawowej w  Dobroniu, drugie miejsce ex aequo zajęła Karolina Lipowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 Łasku i Katarzyna Pietrasik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku, a trzecie Ewelina Rosińska ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Wyróżnionych zostało aż 12 finalistów, a wśród nich  był uczeń naszej szkoły - Piotr Szkudlarek.

Dumni ze swoich podopiecznych poloniści już zapowiedzieli udział w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.