Festiwal Nauki

Uczniowie klasy I c postanowili w nietypowy sposób uczcić Święto swoich Mam i Tatusiów. Pierwszoklasiści zorganizowali dla rodziców Szkolny Festiwal Nauki. Dzięki przystąpieniu szkoły do realizacji projektu „Szkoły Kreatywnych Umysłów”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, sala lekcyjna pierwszaków została wyposażona w ciekawe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt IT ( laptop, projektor, tablicę multimedialną WIT ). Festiwal Nauki stał się okazją do zaprezentowania przez dzieci umiejętności zdobytych podczas udziału w zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniów. Niezwykle atrakcyjne pomoce dydaktyczne sprzyjają najnowszym koncepcjom uczenia się, czyli uczenia się poprzez działanie, doświadczanie. Podczas festiwalu uczniowie zaprezentowali wiele pomocy dydaktycznych i sposób ich wykorzystania. Rodzice aktywnie współuczestniczyli w zajęciach. Obserwowali zaangażowanie i pomysłowość swoich dzieci. W trakcie Szkolnego Festiwalu Nauki uczniowie klasy I c zademonstrowali swoje działania pierwszakom z równoległych klas. Projektowe pomoce wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród rówieśników. Festiwal był okazją do wspólnej nauki i zabawy, dostarczył dużo radości oraz sprzyjał integrowaniu się uczniów naszej szkoły.