SP 5 w Powiatowych Potyczkach Matematycznych

We wtorek, 13 maja 2014r. w Dobroniu odbyły się Powiatowe Potyczki Matematyczne uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie z sześciu kategorii wiekowych w ciągu godziny mieli do rozwiązania cztery zadania przygotowane przez panią Czesławę Knul- prezesa Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. Następnie prace były sprawdzone i ocenione przez nauczycieli matematyki uczących w szkołach biorących udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas IV-VI. Aż siedmioro uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu przywożąc ze sobą nagrody książkowe i zajmując odpowiednio miejsca:

I miejsce w kategorii klas IV –

Kacper Kinasiewicz  z kl IVb (przygotowany przez panią Sylwię Groblewską)

Maja Kmiecik z kl IVb (przygotowana przez panią Sylwię Groblewską)

Sonia Możdżeń z kl IVb (przygotowana przez panią Sylwię Groblewską)

Adam Sukiennik  z kl IVb (przygotowany przez panią Sylwię Groblewską)

I miejsce w kategorii klas V-

Konrad Miler z kl Vb (przygotowany przez panią Justynę Plisiecką)

Kajetan Woskresiński z kl Vb (przygotowany przez panią Justynę Plisiecką)

II miejsce w kategorii klas VI –

Julita Gawrońska z kl VIb (przygotowana przez panią Kamilę Prawicką)

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce 6 czerwca 2014r. wezmą udział w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbędą się w Gimnazjum nr 1 w Łasku.