III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

25 kwietnia 2014r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

W przedsięwzięciu wzięło udział 50 uczniów z dziewięciu szkół: SP Bałucz, SP Czestków, SP Kolumna, SP 1 Łask, SP 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, SP Wiewiórczyn   i SP Teodory. Uczestnicy zaprezentowali piosenki znanych wykonawców takich jak: Katy Perry, Margaret, Oceana, Rihanna. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: przedstawiciele klas I –III oraz klas IV-VI. Uczestnicy wykonali piosenki solo, w duetach lub grupach wokalno-tanecznych do 4 osób. Akompaniamentem były wersje instrumentalne utworów oraz akompaniament własny.

Jury w składzie: pani Elżbieta Wojtacka Ślęzak – dyrektor Łaskiego Domu Kultury, pan Krzysztof Straburzyński – muzyk, Pani Daria Wdowicka - anglistka oraz pan Marcin Wilk - przedstawiciel handlowy wydawnictwa Oxford University Press oceniało wykonawców pod względem poprawności językowej oraz umiejętności wokalnych i scenicznych. Przyznanych zostało wiele wyróżnień, trzy miejsca w każdej kategorii oraz nagroda publiczności wyłoniona w tajnym głosowaniu wśród wszystkich wykonawców.

Na otwarcie i podsumowanie obu części zaprezentowały się uczennice klasy IVb – Hanna Zwolińska, Maja Kmiecik, Maja Kręglewska, Sonia Możdżeń, Jagoda Rojewska i Kinga Gosławska i Va- Julia Kosińska i Karolina Chwiałkowska – którym nie udało się zakwalifikować do konkursu oraz laureatki poprzednich edycji, obecnie gimnazjalistki – Maryla Ciszewska, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku oraz Julia Wojtaszek, absolwentka Szkoły Podstawowej w Kolumnie.

Po burzliwych obradach jury przyznało następujące miejsca.

I miejsce w kategorii klas I-III zajęły: Dominika Groblewska, Jagoda Ulanowska, Amelia Chwiałkowska oraz Patrycja Błażejewicz ze szkoły gospodarzy. Do tej grupy powędrowała również nagroda publiczności. Drugie miejsce ex aequo: Nikola Grabarczyk z SP w Wiewiórczynie oraz Paulina Olszacka, Maja Jastrząbek, Aleksandra Michalska oraz Wiktoria Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 1 Łasku. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia specjalne: dla SP w Bałuczu i SP nr 4 w Kolumnie.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Wioletta Tasarz ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórczynie. II miejsce Jagoda Juźwin ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kolumnie. III miejsce wywalczyli przedstawiciele szkoły gospodarzy – Maciej Kacperski, Klaudia Szubska,  Angelika Szczepańska i Szymon Binek oraz Paulina Ignaczak, Agata Krzykowska, Martyna Kłos i Anna Kozioróg z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łopatkach. Nagroda publiczności została przyznana uczniom ze szkoły gospodarzy.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia specjalne w kategorii klas IV-VI. Pierwsze otrzymały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku, zaś drugie reprezentantki Szkoły Podstawowej w Bałuczu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, sponsorowane przez wydawnictwa: Oxford University Press, Macmillan, PWN oraz Longman.

Przedsięwzięcie wzbudziło ogromne emocje i weszło na stałe do harmonogramu imprez międzyszkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.

Przypomnijmy sobie to jeszcze raz !!!