Światowy Dzień Ziemi

24 kwietnia 2014 r. odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy I c i II b zaprezentowali kolegom z klas 0 – III ciekawy program artystyczny nawiązujący do Święta Ziemi. Dzieci z klasy I c uczestniczą w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na zajęciach pozalekcyjnych SKU, w trakcie realizacji projektu „ Ziemia – nasza planeta” ,  zdobywały i poszerzały wiadomości na temat Ziemi, poznawały treści związane z edukacją ekologiczną. Do działań  projektowych włączyli się uczniowie klasy II b, którzy rozumieją potrzebę i konieczność mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą. Dzieci wykonały plakaty pt. „Ratujmy Ziemię” i wyeksponowały je w patio szkoły. W zaprezentowanym programie artystycznym pierwszo- i drugoklasiści zwrócili uwagę na problemy środowiska naturalnego i zachęcali do aktywnej postawy w działaniach na rzecz ochrony przyrody. Ważnym elementem przedstawienia było segregowanie śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników. Piosenki „ Ekologiczne reggae”, „ Imieniny Ziemi”, „ Kołysz nas, Ziemio”  w wykonaniu małych artystów urozmaiciły uroczystość.