Listy do Ziemi

Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku od lat włącza się w różnorodne akcje ekologiczne – Sprzątanie Świata, Stan Po Zielonej Stronie Mocy, Selektywne Zbiórki Odpadów. Podnoszenie świadomości ekologicznej jest jednym z priorytetów wychowawczych, kształtując młode umysły nauczyciele z Piątki starają się wpoić uczniom, że troska o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka. W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas II a i III a odpowiadając na zaproszenie fundacji ARKA napisali Listy dla Ziemi, propagując w nich postawy ekologiczne, zachęcając do wspólnych działań na rzecz naszej planety. Pisanie listów było świetną okazją do rozmów z dziećmi na tematy związane z ekologią, uczniowie chętnie włączali się w dyskusję, wymyślając rozwiązania, które miałyby uchronić Ziemię przed śmieciową zagładą… Eko twórczość i pomysłowe rozwiązania pozostali uczniowie mogli podziwiać w szkolnym patio podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego zaprezentowanego przez uczniów z klas I c i II b.  Święto Ziemi okraszone występami, piosenkami, plakatami uwieńczyło szlachetne przedsięwzięcie uczniów klas VI, którzy na terenie szkoły posadzili drzewka owocowe, nieodpłatnie przekazane przez Pana Wojciecha Malinowskiego z Gorczyna.