Klasa I c opracowała biznesplan wycieczki

Uczniowie klasy I c przystąpili do konkursu „ Mali przedsiębiorcy” zorganizowanego w ramach projektu „ Szkoły kreatywnych umysłów”. Głównym celem konkursu jest promowanie postaw przedsiębiorczości wśród uczniów oraz zdobywanie przez nich wiedzy z zakresu edukacji ekonomicznej. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie zapoznali się z założeniami i regulaminem konkursu. Dowiedzieli się, co oznacza słowo biznesplan. Samodzielnie poszukiwali atrakcji turystycznych w Polsce korzystając z zasobów Internetu. Uczniowie prezentowali informacje dotyczące programu wycieczki w oparciu o zgromadzone albumy, przewodniki turystyczne, pocztówki, wydruki z Internetu. Informacji związanych z opłatami wycieczkowymi poszukiwali w Internecie, a o niektóre koszty mogli zapytać podczas spotkania  z właścicielem  biura turystycznego p. Grzegorzem  Kabzą. Uczniowie ćwiczyli umiejętność obliczania wydatków za pomocą programu Kalkulator. Wykonali  ciekawe prace plastyczne związane z planowanym wyjazdem. Wykorzystali program graficzny Paint do zilustrowania wycieczki do Torunia. Podczas działań projektowych uczniowie w znacznym stopniu usprawnili umiejętności związane z posługiwaniem się technologią informacyjno – komunikacyjną.