Wielkanocne podarunki pełne życzliwości...

Uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach plastycznych podczas których wykonywali cekinowe jaja. Nawiązanie do wielkanocnej tradycji zdobienia jaj stało się okazją do rozmów z dziećmi na świąteczne, choć poważne tematy – czym jest rodzina; czy jest ważna; za co kocham rodziców; jakie tradycje świąteczne panują w naszych domach? Kierowana przez nauczyciela rozmowa miała na celu wskazanie uczniom, że nie wszystkie dzieci posiadają dom rodzinny, wsparcie i miłość najbliższych…. Przedświąteczny czas to doskonały moment, by w procesie wychowawczym zwrócić się ku fundamentalnym zasadom moralnym, by uwrażliwić najmłodszych uczniów na krzywdę innych, ich potrzeby, uczucia…  Wykonane przez klasę II a prace plastyczne wraz ze zbieranymi w szkole słodyczami 16.04 trafiły do dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łasku.