Zajęcia przyrodnicze w I c

Dnia 8 kwietnia 2014 r. w klasie I c odbyły się zajęcia przyrodnicze, w czasie których uczniowie wykonywali doświadczenia i eksperymenty związane z wodą. Uczniowie pracując w grupach próbowali odpowiedzieć na pytania : Jakie właściwości ma woda? Dlaczego należy oszczędzać wodę? Sprawdzali właściwości wody wykorzystując wszystkie zmysły. Prowadzili „wodne eksperymenty” – stawiali hipotezy, wykonywali doświadczenia, wyciągali wnioski. Wzbogacili wiedzę na temat zasobów wody pitnej na Ziemi. Uświadomili sobie, jak ważna jest czysta woda dla życia ludzi, roślin i zwierząt. Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia z użyciem tablicy interaktywnej. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami zawartymi w quizie podsumowującym zdobyte wiadomości.