Witaj Wiosno!

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty”.

M. Grechuta

Już od rana wiosna zawitała w naszej szkole. Dzieci z klasy I c i II b przedstawiły program artystyczny, w którym pożegnały zimę ( symbolizowała ją kukła Marzanny) i powitały wiosnę. Przedstawiciele klas zbudowali z dużych klocków tron dla przybyłej 21 marca  Pani Wiosny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, ilustrowały je ruchem. Kolejne zajęcia nawiązywały do programu „ Rok szkoły w ruchu”. Podopieczni trenera Arkadiusza Stasiaka z Łaskiego Bractwa Thratlonu Sztuk Walki zaprezentowali różne techniki karate. Mogliśmy podziwiać sprawność ruchową młodych zawodników. Trener zachęcał wszystkie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach ruchowych. Przeprowadził trening  karate w klasie IV a. Uczniowie  klas I- III wykonali wiosenne prace plastyczne. Piękne, kolorowe motyle ozdobiły patio szkoły. Przyjście wiosny zachęca do prowadzenia obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Uczniowie klasy I c i II b zasiali owies, rzeżuchę, rzodkiewkę, fasolę, przynieśli gałązki forsycji i cebulki narcyzów. Będą prowadzić obserwacje w zorganizowanych w klasach kącikach przyrodniczych.