Ratownik medyczny w Ia

Dnia 11.02.2014r. uczniowie klasy Ia  gościli na zajęciach ratownika medycznego –p. J. Pietrzak oraz p. A. Klepacz.  Tematem spotkania było: Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy- zagrożenia oraz udzielanie pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość poznać sposoby reagowania w nagłych przypadkach. Obie mamy dołożyły  wiele starań, aby uczniowie  jak najwięcej wynieśli z tak ważnej lekcji. Dzieci zadawały pytania i odpowiadały trafnie na zadane, chętnie zgłaszały się. Uczniowie praktycznie ćwiczyli czynności, które należy wykonać przy skaleczeniach, otarciach, złamaniach i zwichnięciach. Wykazali się bardzo dobrą znajomością telefonów alarmowych. Dowiedzieli się  również jak postępować podczas poparzeń, stłuczeń, złamań, otarć czy zwichnięć. Dosyć duży nacisk został położony na konsekwencje niebezpiecznych zabaw podczas sportów zimowych.  W efekcie uczniowie mieli  możliwość  oswoić się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Dzięki takim zajęciom mogły nauczyć się  odpowiedzialności za siebie i innych oraz  odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku. Zajęcia bardzo spodobały się małym uczniom, a przez zabawę nauczyły się udzielać pierwszej pomocy.