Zajęcia otwarte dla rodziców uczniów kl Ia

Przy okazji wywiadówki dnia 17 grudnia 2013 roku wychowawczyni klasy Ia  Joanna Szymczak zorganizowała wystawę dziecięcych prac oraz zaprosiła rodziców na zajęcia otwarte.

Rodzice mieli możliwość obserwowania jak poprzez zabawę dzieci, w tej zróżnicowanej wiekowo grupie, uczą się czytać. Do nauki czytania  wykorzystywana jest metoda 18 struktur wyrazowych E. Kujawy i M. Kurzyny, sprawdzająca się w pracy  z dziećmi charakteryzującymi się zróżnicowanymi możliwościami i potrzebami. Niewątpliwie ogromną zaletą tej metody jest stopniowanie trudności w nauce czytania i pisania oraz uwzględnienie możliwości percepcyjnych dziecka.  Przygotowane i przedstawione podczas spotkania ćwiczenia w formie zabawowej miały na celu zapoznanie rodziców z metodami i sposobem pracy nauczyciela, pozyskanie rodzica jako partnera w wychowaniu i nauczaniu dziecka, a przede wszystkim obserwację  dziecka w czasie zabaw i współpracy z rówieśnikami oraz zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy.  Podczas spotkania rodzice bardzo zaangażowali się w zabawy i naukę swoich pociech, wspólnie z nimi odczytywali powstałe sylaby. Mamy nadzieję, że podobne zabawy będą kontynuowane w domu i dostarczą również wiele pozytywnych emocji.

Zainteresowanych rodziców zachęcam do przeglądania zakładki wydarzenia z życia klas, gdzie będą zamieszczane fotografie z kolejnych etapów nauki czytania.

Więcej informacji o tej metodzie znajdziecie Państwo w zakładce dla rodziców, która pojawi się niebawem na stronie naszej szkoły.