Wigilia w Ia

Dnia  20 grudnia  w sali nr 5 odbyła się wigilia klasowa, w której  aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy I a. Przygotowania do tego świętowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Wszyscy aktywnie włączyli się do ubierania choinki oraz zadbali o dekorację sali. W piątek od samego rana w klasie panowała ciepła, rodzinna i świąteczna atmosfera. Po złożeniu życzeń nadeszła pora łamania się opłatkiem ze wszystkimi szkolnymi kolegami. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Na stole wigilijnym pojawiła się kasza jaglana z żurawiną i rodzynkami przyrządzona  przez wychowawcę. Nie zabrakło też ciasta - pysznego serniczka upieczonego przez mamę Oli. To wspólne świętowanie było miłym wstępem do rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.