Koło Aktywności Twórczej w Ia

KAT (Koło Aktywności Twórczej) to dodatkowe zajęcia artystyczne prowadzone  w klasie I a przez Joannę Szymczak. Często zajęcia te mają charakter zajęć otwartych w których uczestniczą rodzice. Spędzając czas ze swoimi dziećmi poznają nieograniczone i niepohamowane ich możliwości twórcze. Niektórzy sami chętnie wykonują dzieła. Mama Filipka Świegockiego stworzyła piękną kolekcję bombek i choinek makaronowych. Te wyjątkowe warsztaty podczas których wykorzystywane są różnorodne materiały (papier, koraliki, szpulki po niciach, kolorowe wstążeczki) wzbogacają kontakt ucznia ze sztuką i jej twórcami, rozwijają wyobraźnię, twórczą  ale przede wszystkim uczą pracy zespołowej oraz są wspaniałą formą integracji dzieci zróżnicowanych wiekowo.

Niektóre prace wykonane przez uczniów oraz wspólnie z rodzicami zostały zamieszczone w galerii. Są to: gipsowe aniołki na deskach, puszki decupage, malowane gipsowe świeczniki,  ozdobne torby przeznaczone do pakowania upominków, choinka z rolek od papieru toaletowego oraz tekturowe  futurystyczne choinki.