Dzień Języków Obcych

27 maja 2010 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku odbył się "Dzień Języków Obcych"-  pod hasłem "Dlaczego warto..." zorganizowany przez: Aleksandrę Wudarczyk, Ewę Chmielewską, Krystynę Kozłowską. Choreografię do występów artystycznych przygotowała Joanna Młynarczyk.
Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o językach obcych oraz krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, doskonalenie umiejętności rozumienia tekstu mówionego w sytuacjach codziennych, bogacienie słownictwa poprzez uczestnictwo w spontanicznych dialogach, integrowanie środowiska nauczycieli, uczniów i rodziców oraz promowanie szkoły w środowisku lokalnym.
Uczniowie przygotowali piosenki z układami choreograficznymi oraz różnego rodzaju scenki sytuacyjne pod hasłem - "Dlaczego warto uczyć się języków obcych". Widzowie mogli podziwiać skecze zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Ciekawym elementem imprezy były ćwiczenia prawidłowej wymowy i akcentu na bazie tzw. "Tangue twister" - łamaczy języka. Główną atrakcją imprezy były występy karaoke w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli. Uczniowie wykonali karaoke do piosenki "Calendar song" Boney M. Karaoke w wykonaniu nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 5 wzbudziło ogromny entuzjazm wśród uczniów. Panie wykonywały swój układ choreograficzny do muzyki Boney M. "Rivers of Babilon".