Mikołaj w Ia

6 grudnia w klasie Ia zagościł Mikołaj. Przyszedł z workiem pełnym prezentów, zasiadł przy choince, tak jak na prawdziwego staruszka przystało. Gdy odsłonił twarz okazało się, że była to ……..  Dzieci pełne radości ustawiały się w kolejce po podarunki. Każdy uczeń musiał przejść test grzeczności, po czym szczęśliwy z czarodziejską czapką napełnioną miłością i dobrocią oraz słodkim upominkiem czekał na dalszą część zabawy. „Mikołajka” opowiedziała skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami. Uczniowie nie ukrywali zdziwienia na wieść o tym, iż św. Mikołaj żył naprawdę. W wesołym nastroju oraz z dużym zaciekawieniem wszyscy przystąpili do wspólnych gier i zabaw. Największe zaciekawienie wzbudziła nowa układanka z koralików. Ola jako pierwsza ułożyła piękny wzór serca, który gorącym żelazkiem został zaprasowany. Teraz stanowi on ozdobę klasy. Ze smutkiem wszyscy pożegnali gościa i obiecali, że dobrymi uczynkami będą obdarowywać nie tylko swoich najbliższych ale również kolegów i koleżanki z klasy.