Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

W piątek 7 czerwca 2013r. uczniowie klasy III b i III c pojechali  na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Zwiedzanie rozpoczęli od Zwierzyńca Bałtowskiego. Była to przejażdżka specjalnie do tego przygotowanym amerykańskim schoolbusem.

Podziwiali zwierzęta zgromadzone na wielohektarowym terenie m.inn. strusie, lamy, wielbłądy, żubry, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków. W drugiej części Zwierzyńca zobaczyli ciekawe gatunki ptaków i drobnych ssaków znajdujących się w klatkach. Następnie uczniowie odbyli spacer w wąwozie zwanym Żydowski Jar. Mieli możliwość zobaczyć autentyczne ślady pozostawione  tu przez dwumetrowe dryomorfony i drapieżne dinozaury.

W czasie spaceru kierowali się mapą i z ciekawością wykonywali zadania przygotowane przez panią przewodnik. Oglądali panoramę Bałtowa ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych. Po obiedzie rozpoczęli zwiedzanie Parku Jurajskiego. Największą atrakcją tej części wycieczki były rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych, prehistorycznych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej. W Muzeum Jurajskim zobaczyli dowody na to, że rzeczywiście Bałtów to miejsce, gdzie przed 150 milionami lat szumiało ciepłe morze jurajskie, a w nim bujnie rozwijały się organizmy, takie jak: koralowce, ramienionogi, małże, ślimaki, jeżowce i amonity. Na koniec udali się do Prehistorycznego Oceanarium 3D, gdzie obejrzeli projekcję  podwodnego życia ogromnych gadów, które mogli podziwiać w ich naturalnej wielkości.

Wycieczka do krainy dinozaurów była ciekawa i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.