„Konfrontacje Sceny Szkolnej”

23 kwietnia 2010 roku w Łaskim Domu Kultury odbyły się „Konfrontacje Sceny Szkolnej". W tym konkursie teatralnym zespół z naszej szkoły zajął I miejsce w grupie dzieci młodszych (poziom szkół podstawowych). Szczęście naszym młodym aktorom przyniósł spektakl Prosto z Olimpu, czyli ' Brzydula 2', łączący elementy greckiej mitologii i popularnego serialu. Całość była utrzymana w klimacie pastiszu gatunków literackich i filmowych i kabaretowych. W zespole teatralnym „Piątka" wystąpili:

Uczniowie klasy VIb: Anna Gajda, Marta Pasikowska, Rafał Sutowicz, Jakub Ziental, Natalia Borowiec oraz uczniowie klasy Vc: Weronika Rędzikowska, Weronika Płuciennik, Aleksandra Barańska, Agnieszka Perka, Sonia Jagiełło, Ewa Jaworska, Kamil Włodarczyk, Bartosz Kuliberda, Artur Koziróg, Tomasz Szczepaniak. Spektakl przygotowano pod kierunkiem pani Jolanty Kuliberdy.