Zajęcia przyrodnicze w Nadleśnictwie Kolumna

Dnia 18.10.2012r. uczniowie klasy IIIa i IIIc uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez pana Mariusza Milewskiego, pracownika Nadleśnictwa Kolumna. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im następującą tematykę: warunki życia zwierząt leśnych; warstwowa budowa lasu oraz zwierzęta tam zamieszkujące; sposoby odżywiania się zwierząt i zależności pokarmowe między zwierzętami a roślinami;  zwierzęta roślinożerne, mięsożerne i wszystkożerne; zagrożenia ze strony roślin i zwierząt leśnych; potrzeba ochrony lasów. Następnie przeszliśmy do pobliskiego lasu, gdzie mogliśmy zachwycać się kolorami jesiennych drzew i świeżym, leśnym powietrzem. Uczniowie mieli okazję obserwować otaczającą przyrodę, natomiast pan leśniczy odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania. Uczniowie otrzymali na koniec spotkania m. in. książeczki o lesie, nasiona sosenek oraz puzzle i notesy.