Poznajemy nasze miasto - Łask

We wtorek 19 czerwca 2012 r. klasa 2a ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łasku wybrała się na wycieczkę po Łasku, aby poznać miasto i odkryć jego zabytki. Oto, jak zapamiętaliśmy naszą wyprawę:

Spod szkoły zabrał nas bus, którym dojechaliśmy na Plac 11 Listopada. Tam kilka minut po godz. 9 spotkaliśmy się z Michałem Janiszewskim z Urzędu Miejskiego, który zabrał nas na spacer po Łasku. Na samym początku wycieczki dowiedzieliśmy się                  o rozpoczynającym pod koniec czerwca remoncie miejskiego rynku. Już za rok na Placu 11 Listopada pojawią się liczne iluminacje świetlne, a w samym jego centrum staną fontanny. Następnie udaliśmy się w stronę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie usłyszeliśmy      o prześladowaniu Żydów podczas II Wojny Światowej oraz o synagodze, która stała na miejscu dzisiejszej OSP. Kolejnym punktem wycieczki był park miejski. W cieniu leciwych drzew znaleźliśmy schronienie przed palącym słońcem, a niedawno otworzona ścieżka edukacyjna odkryła przed nami tajemnice parku. Nie lada atrakcją okazał się niewielki most nad Grabią, z którego obserwowaliśmy pływające w rzece ryby. Oczarowani pięknem przyrody zawróciliśmy w stronę rynku. Tam pan Michał zaprowadził nas do kościoła Św. Ducha, a następnie do największego zabytku w mieście – łaskiej kolegiaty. Naszą wycieczkę po Łasku zakończyliśmy przy „Aptece Pod Orłem”, gdzie dawniej mieścił się miejski ratusz. Każdy z uczestników wyprawy otrzymał pamiątkę w postaci gadżetów związanych z naszym miastem.