Witaj wiosno

Dnia 22 marca w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny dla uczniów klas O - III. Uczniowie klasy III „c" zaprezentowali wiadomości dotyczące tradycji związanej z topieniem marzanny i gaikiem zielonym. Dzieci z klas O „a" i „b" oraz z klas I „a" i „b" malowały farbami sukienkę Pani Wiosny. Uczniowie pozostałych klas rozwiązywali krzyżówkę wiosenną z hasłem „Witaj wiosno". Kolejną z zabaw zaproponowanych maluchom było malowanie w grupach zwiastunów wiosny. Świetną zabawą okazało się ubieranie Pani Wiosny, którą była wybrana uczennica z każdej klasy. Ta konkurencja zakończyła się gromkimi brawami, gdyż przebrania Pani Wiosny świetnie odzwierciedliły cechy charakterystyczne tej pory roku. Kolejną konkurencją były zawody sportowe. Grupy dzieci z poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w różnych zabawach sprawnościowych. Na zakończenie dzieci wspólnie bawiły się w rytmach wiosennych melodii. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były panie: Emilia Stępień i Małgorzata Rędzikowska.