Konkurs „Kangur Matematyczny"

Dnia 18 marca 2010 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny". Uczestniczyło w nim 66 uczniów naszej szkoły w następujących kategoriach:

„Kangurek Matematyczny" - klasy II

„Maluch" - klasy III - IV

„Beniamin" - klasy V - VI

Najliczniejszą grupą byli reprezentanci klas II, łącznie test napisało 23 drugoklasistów.  Najmłodsi uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie 18 zadań, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania to 72.

Nieco więcej czasu - 75 minut mieli do dyspozycji starsi uczniowie. Reprezentanci kategorii „Maluch"  musieli rozwiązać 24 zadania i mogli zdobyć maksymalnie 120 punktów, z kolei przedstawiciele kategorii „Beniamin" - 30 zadań z punktacją maksymalną - 150.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny" przyznawane są następujące kategorie nagród:

• Nagrody główne dla laureatów Konkursu,
  • Nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik Konkursu,
  • Nagrody II stopnia za wyróżnienie,
  • Nagrody pocieszenia lub nagrody dla szkół.

Po ogłoszeniu wyników wyróżnienie zdobyli:

Dawid Sabela - klasa II b

Michał Szczepanek - klasa III b

Julia Chachulska - klasa IV c

Julia Furmańczyk - klasa V b

Piotr Szkudlarek - klasa VI a

Jakub Ziental - VI b

Uczniowie przygotowywani byli przez: Joannę Majcherczyk, Beatę Ulrich, Lidię Stempień, Małgorzatę Rędzikowską, Emilię Stępień, Sylwię Groblewską, Justynę Plisiecką, Kamilę Prawicką.