„Pierwsza pomoc - ludzki gest, który czyni dobro"

16 marca odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez klasę integracyjną III „a" pod kierunkiem  pań: Lidii Stempień i Ewy Bednarek pt. „Pierwsza pomoc - ludzki gest, który czyni dobro".

Dzieci z klasy III a rozpoczęły od inscenizacji, której celem było zapoznanie uczniów szkoły z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Opisywały czynności, których wykonanie może przywrócić zdrowie lub uratować życie osoby potrzebującej pomocy. Jednocześnie ze słowem mówionym dwie uczennice pokazywały odpowiednie czynności, które należy wykonać przystępując do resuscytacji. Ważną częścią apelu była projekcja filmu instruktażowego.

Widzowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem i nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.